GENEL KİRALAMA BİLGİLERİ VE KOŞULLARI

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları (Ehliyet ve Yaş):

Kiracının A, B, C, D, E grubu araçlar için 21, F, G, H, X grubu araçlar için 24 yaşını doldurmuş olması ve en az 1 yıllık yerli veya uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi:

1 günlük kiralama 24 saat, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.

Uzun Süreli Kiralama:

En az kiralama süresi 30 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat sorunuz. 14 gün ve üzeri için de özel fiyat uygulanabilir.

Fiyatların Kapsamı:

Fiyatlara sınırsız kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir, Dolu depo teslim edilen araçlar eksik veya boş depo benzin ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Tek Yönlü Kiralamalar:

Aracın, (Kira Sözleşmesi'nde belirtilerek) başka bir şehirde bırakılması durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.

İlave Sürücüler:

Aracın, kiralayanın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Kimlik ve Sürücü Belgesi bilgilerinin, Kira Sözleşmesi'nde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur.

Teslim Etme ve Teslim Alma (Teslim ve Bırakma):

Lets bürolarının bulunduğu kent sınırları içinde araç teslim ve bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Ancak özel fiyat uygulamalarında ve bazı kampanya fiyatlarında bu hizmet ücretli olabilir. Lets bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın Lets bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.

Teslim Gecikmeleri:

Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3'ü alınır. 3 saati aşan gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

Ödeme:

Kira Bedeli sözleşmenin başlangıcında Diners Card, American Express ,Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir.

Trafik Cezaları:

Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.

Havaalanı Teslimleri:

Havalimanı telim ve bırakmalarda özel fiyat uygulamalarında extra bir ücret talep edilebilir, bilgi için ofisimizi arayınız.

Diğer Hizmetler:

Şoför hizmeti, yurt dışı oto kiralama rezervasyonları, kar lastiği, bebek koltuğu, navigasyon cihazı, ogs, uçak bileti temini, otel rezervasyonu, hasar ve bakım danışmanlığı, 2. el araç satışı.

Kiralama Noktaları

1.

İzmir Şehir Merkezi

2.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

3.

İzmir Karşıyaka

4.

İzmir Narlıdere

5.

İzmir Bornova

6.

İzmir Buca

7.

Çeşme

8.

Alaçatı

9.

İstanbul Taksim

10.

İstanbul Atatürk Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

11.

İstanbul Sabiha Gökçen İç / Dış Hatlar Terminali

12.

Kuşadası

13.

Antalya

14.

Antalya Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

15.

Bodrum

16.

Bodrum Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

17.

Marmaris

18.

Dalaman Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

19.

Ankara

20.

Ankara Esenboğa Havalimanı

21.

Adana Şakirpaşa Havalimanı

22.

Kayseri Şehir Merkezi

23.

Kayseri Havalimanı İç / Dış Hatlar Terminali

Önemli Notlar

 • Aracınızı park ettiğiniz zaman ruhsatı yanınıza alınız, anahtarını kimseye ( otopark ve otel görevlisi gibi ) teslim etmeyiniz, bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.
 • Aracınızı mümkün olduğunca otopark' a park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır.
 • Park ettiğiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde, koltukların üzerinde çanta, kamera ve benzeri eşyalar bırakmayınız bagaja koyunuz.
 • Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekmektedir.
 • Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir.
 • KAZA ve ARIZA durumunda acil yardım (yol yardım) numaramızı arayınız. Hemen yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecek, en yakın servise çekilecek, gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarmanın yada polisin gönderdiği çekiciye çektirmeyiniz, kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız. 24 SAAT ACİL YARDIM TELEFON : 0533 954 91 06 - 0533 954 91 07
 • Döşemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir.
 • Sürat limitleri şehir içinde 50 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz.
 • Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size problemsiz bir yolculuk sağlayacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce ( 24 saat ) bizi arayınız. Arkadaşlarımız sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir.
 • Kira süreniz içerisinde 5000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz, bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız, hem de aracın garanti kapsamında kalabilmesi için önemlidir.
 • Trafik cezaları sürücüye ait olup, anında ödenmelidir. Aksi durumda yurt dışında yaşayan müşterilerimiz için çıkışta problem olabilir. Yurt içinde ikamet eden müşterilerimiz ise tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüşte bize yapıp makbuz almaları gerekmektedir.
 • Aracı sözleşmede ismi yazılı olan kişilerden başkası kullanamaz, böyle bir durumda lütfen sürücüleri sözleşmeye kayıt ettiriniz.

SİGORTA ÇEŞİTLERİ VE BİLGİLERİ

Hasar Sorumluluk (Kasko) Sigortası (CDW)

Hasar meydana gelmesi durumunda , kiralayan kişi A, B, C grubu araçlarda 6000.- euro, D, E, F, G grubu araçlarda 9000.- euro, H, S grubu araçlarda 13000.- euroya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının A, B, C grubu araçlar için günlük 14.- ytl, D, E, F, G grubu araçlar için 17.- ytl, H, S grubu araçlar için 20.- TL sigorta fonu ödemesi halinde hasar sorumluluğu ortadan kalkar.

Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için araç sözleşmede ismi yazılı kişilerce, trafik kurallarına uygun şekilde , alkol ve uyuşturucu etkisi altında olmadan kullanılmış, kaza ve alkol raporlarının 48 saat içinde Lets ofisine ulaştırılmış olması gerekir.